Ήταν Σάββατο απόγευμα. Καθώς ο Τσάρλυ καθόταν στα σκαλοπάτια του σπιτιού του κοίταξε ανυπόμονα το δρόμο. Ευχόταν με όλη του τη δύναμη ο Κοκκινομάλλης να ερχόταν γρήγορα έτσι που να προλάβαιναν να κάνουν λίγη εξάσκηση στο πάρκο πριν τον αγώνα. Εκείνο το απόγευμα θα έπαιζαν με τους Tip Tops, μια από τις πιο δυνατές ομάδες του Πρωταθλήματος. Το παιχνίδι ήταν πολύ σημαντικό κι αυτό γιατί αν οι Tip Tops κέρδιζαν, θα ήταν και οι πρωταθλητές της περιόδου και θα κέρδιζαν το κύπελλο του Πρωταθλήματος Παίδων. Αν όμως κέρδιζαν οι Midgets, οι ομάδες θα ήταν ισόπαλες και θα έπαιζαν ξανά το επόμενο Σάββατο.
Καθώς ο Τσάρλυ σκεφτόταν όλα αυτά, ένα σιγανό γρύλισμα τράβηξε την προσοχή του. Κοίταξε γύρω του και είδε έναν παράξενο σκύλο . . . Ο Τσάρλυ πρόσεξε πως ο σκύλος κοιτούσε το καπέλο του Μπέιζμπολ που κρατούσε στο χέρι του. Έκανε έναν μορφασμό κι άρχισε να κουνά το καπέλο του πέρα δώθε, πέρα δώθε.. Τα μάτια του σκύλου ακολουθούσαν κάθε του κίνηση. Ξαφνικά πετάχτηκε μπροστά του. Πριν ο Τσάρλυ καλά καλά καταλάβει τι συνέβαινε το καπέλο εξαφανίστηκε από τα δάχτυλά του.
Θα κέρδιζαν οι Midgets;
Θα έπαιρνε πίσω ο Τσάρλυ το καπέλο του;
;
Πακέτο με 5 Μαθήματα |